Lot

Het departement de Lot ligt in de regio Midi Pyrénées en draagt het nummer 46. Het departement heeft de naam aan de rivier de Lot te danken. De hoofdstad is Cahors en heeft 20.000 inwoners. Cahors is de grootste stad en 2de grootste stad is Figeac met nog geen 10.000 inwoners. Het departement heeft er 176.000. Kleine pittoreske steden, niet veel bewoners en 20% vakantiehuizen.

Waar zijn de meeste vakantiehuizen in de Lot?

Zoals u in de lijst hieronder ziet zijn het vooral de kleine dorpen die vakantiehuis eigenaren aantrekken. Maar liefst bijna 50% van het kleine dorp Vers is in het bezit als 2de huis.

Plaatsnaam Woningen Tweede huizen % Tweede huizen
Vers 446 213 48
Payrac 529 207 40
Cajarc 831 226 27
Salviac 854 225 26
Martel 1.085 276 25
Puy-l’Évêque 1.458 279 19
Souillac 2.603 299 11
Gourdon 2.780 299 10

De hoofd economische activiteit van de Lot is het toerisme. Wat goed te begrijpen is want het departement is zeer aantrekkelijk. Prachtige natuur, wonderschone dorpen zoals Autoire, Cardaillac, Figeac, Carennac, Loubressac, Capdenac le Haut en Saint Cirq Lapopie. Stuk voor stuk bijzondere dorpen door hun middeleeuwse karakter. Precies de stijl die de meeste Nederlanders in Frankrijk zoeken. Voor hun vakantie of 2de woning. Als u van de Lot houdt zult u waarschijnlijk de Lot et Garonne ook waarderen. De Dordogne mag u dan ook zeker niet vergeten.

De Lot heeft Rocamadour. Maar liefst 1.500.000 bezoekers per jaar komen hier. Ze komen niet alleen voor de kaas maar vooral voor het uitzonderlijke dorpje gebouwd tegen een berg en haar Basiliek Saint Saveur. Wij hebben Rocamadour in 2014 bezocht en we waren allen onder de indruk.

Persoonlijk was ik ook gecharmeerd van Saint Cirq Lapopie. Een iets wat toeristisch dorpje waar de tijd stil lijkt te staan.
Vergeet niet het dorpje Cabreret met haar prehistorische grotten te bezichtigen.
Een zomer zijn we enkele dagen met een bootje de Lot opgevaren. Een heerlijke ervaring waar een horloge volkomen overbodig was. Ik snap goed waarom ik als aankoopmakelaar in de Lot gevraagd wordt.

Onroerendgoed prijzen in de Lot

Hieronder vind u de gemiddelde prijzen van vakantiehuizen in de Lot. De onroerendgoed prijzen in de Lot en zijn buurman Aveyron vallen voor Nederlandse en Belgische begrippen mee. Zeker vergeleken met het buur departement de Dordogne. Uiteraard kunt u niet zomaar deze m² prijs op elk huis los laten. Ze geven een idee. Als aankoopmakelaar zorg ik ervoor dat u niet teveel betaalt voor uw tweede huis in de Lot.
De gemiddelde verkoopprijs van een vakantie huis in de Lot bedraagt 1.440 € per m²
De gemiddelde verkoopprijs van een vakantie appartement in de Lot bedraagt 1.290 € per m²

Voor algemene cijfers, percentages en informatie over tweede huizen in Frankrijk, kunt u de pagina Vakantiehuis in Frankrijk bekijken.

keyboard_arrow_up